Наші цінності

Про ролики я мріяв з дитинства, але отримати бажане мені вдалося вже після повноліття (з цією історією можна ознайомитися детальніше ТУТ). Отже катання на роликах було моїм зваженим та цілеспрямованим рішенням. І завдяки роликам я отримав не тільки корисне фізичне навантаження, але й свободу пересування і можливість спілкуватися із неймовірними людьми різноманітного віку та переконань, що називали себе ролерами. Дуже приємно – відчувати свободу в русі та у спілкуванні.

Трохи із життя. Одного разу я виїхав на годину на вечірню покатушку навколо студ. містечка і випадково познайомився із ролерами-туристами, що на колесах мандрували містом. То як було приємно влаштувати їм екскурсію нічним Києвом до самої півночі. Або якось я запізнився на останній потяг метро і грошей на таксі у мене не було, тому що студент. Тож їхав від ст. м. Чернігівська до ст. м. Політехнічна (відстань 17 км) і випадковий водій запропонував мені причіпитися за бокове відчинене вікно його автівки. Я згодився і таким чином мене “добуксирували” на швидкості під 50 км/год від Дарницької площі аж до ст. м. Дружби народів. Це було після опівночі і дорога була пуста, але все одно я не раджу повторювати подібне.

Про всі ці історії я згадую із теплом у серці та мрію подібні відчуття від свободи руху та взаємодії з іншими передати своїм вихованцям.

Повертаючись до цінностей, хочу сказати, що від катання на роликах я прагну надати користь у двох площинах: соціальній та фізичній.

Соціальна площина в заняттях на роликах розвивається в першу чергу завдяки особливому формату проведення групових занять. Взаємодія на тренуванні облаштована таким чином, що учні підтримують і допомагають один одному. Є багато парних та групових вправ, які потребують злагодженої взаємодії. А суперництво між учнями можливе лише на дружній основі, оскільки тренер слідкує за можливими проявами агресивних емоцій і вчасно їх нівелює або перенаправляє.

Також принципом міцного соціального становлення в суспільстві є увага на покращенні своїх особистих вчорашніх результатів, а не порівняння себе з іншими. У багатьох із нас суттєво відрізняються задатки і здібності, досвід та виховання, антропометричні дані і особливості вікового розвитку, тощо. А досягати успіху хочуть всі та кожен. І навчитися покращувати самого себе, порівнювати себе із собою та підтримувати один одного – це саме той шлях, що однозначно допоможе краще відчувати себе в житті.

Саме тому в RollerКотиКах особливе відношення до змагань. В змагальному режимі зазвичай задоволеними залишаються в кращому випадку три призових місця, в гіршому – тільки одне. Буває неможливо в міру вікових особливостей свідомості пояснити дитині, що вона старалася та працювала на максимум і все одно влучила мимо бажаного результату. На заміну змаганням існує ряд авторських проектів, в яких кожен учасник має змогу проявити себе і отримати як задоволення, так і результат (про проекти додатково дивіться ТУТ).

Фізична площина розвивається інтеграцією всім учасникам занять двох надважливих навичок.

Перша навичка – внутрішнє чуття. Вміння краще себе відчути у найменших детялах, дійти до ладу із собою, налагодити відносини зі своїм тілом, віднайти його сильні та слабкі сторони, відчути його потреби, удосконалити його і, як наслідок, користуватися його можливостями задля досягнення поставлених цілей. Тобто Ваше тіло має стати Вашим надійним партнером із взаємовигідними стосунками. І оскільки катання на роликах – це складнокоординаційний вид фізичної діяльності, то в разі успіху Ви маєте високі шанси сформувати чудові відносини зі своїм тілом.

Друга навичка – зовнішнє сприйняття. Себто вміння відчувати зовнішньє середовище, рух повітря, нахил та ребристість/зернисність поверхні, інших учасників руху, здатність до візуального сприйняття, аналізу дій оточуючих об’єктів та визначення найкращої рухової дії. Щоб досягти бажаного результату – треба знати як і куди рухатися, тому зовнішнє сприйняття має працювати на всі 100. Не має значення як високо Ви залізете, якщо драбина притулена не до тої стіни.

Задля освоєння вище описаних навичок необхідно врахувати найрізноманітніші сторони підготовленості нашого тіла та особливий прояв його фізичних якостей. Процес розвитку фізичних якостей включає в себе щонайменше такі напрямки вдосконалення:

  • робота над опорно-руховою системою: збільшення потужності м’язів, освоєння базової та спеціальної техніки виду фізичної діяльності, покращення внутрішном’язової та міжм’язової координації та ін.;
  • керування процесом адаптації, враховуючи навантаження на різні системи організму: дихальної системи, серцево-судинної, ендокринної, репродуктивної, тощо;
  • розвиток перцепційно-пізнавальних можливостей: розширення та поглиблення рухового досвіду, підвищення чутливості пропріорецепторів (репепторів всередині м’язів, сухожилок, суглобових капсул) та сенсорних систем (відчуття поверхні, повітря, партнера, суперника, тощо), візуальне сприйняття, здатність до розпізнавання образів, швидкість реакції;
  • профілактика травм та перетренованості: корекція навантаження відповідно до віку та кваліфікації учасника занять, техніка безпечного падіння на роликах, теорія безпечного руху на роликах, викорситання принципу поступовості у вивченні трюків та елементів (від простого до складного), підвищення гнучкості та ін.

Найкраще працюють ті інструменти, які людина може використовувати на постійній основі у повсякденному житті. Тому способи та методи тренувальної діяльності максимально спрямовані на те, щоб отримане на занятті можливо було використовувати самостійно та у колі друзів/товаришів/однодумців. Бо катання на роликах веселе, корисне та доступне скрізь, де можна віднайти рівну асфальтовану поверхню. Особливо з друзями =)

Якщо у Вас є якісь запитання щодо занять або Вам необхідна консультація фахівця з будь-яких питань по роликах – телефонуйте за номером телефону +38(097)987-17-90.

До зустрічі на роликах!